התייעלות אנרגטית – חסכון של הרבה כסף

עלויות האנרגיה והחשמל של המפעלים הגדולים בישראל ובעולם מהוות חלק די גדול מסך ההוצאות של מפעלים אלו בכלל. ממחקר שהתפרסם בשנת 2018 עלה כי כ- 23% מהוצאות המפעל היו על אנרגיה. ללא ספק מדובר על הוצאה גדולה ומשמעותית.

מטרתה המרכזית של התייעלות אנרגטית היא הורדת צריכת החשמל וכפועל יוצא הורדה בעלויות החשמל בלי לפגוע בתפוקת המפעל והחברה. התייעלות אנרגטית אין משמעותה פגיעה בתהליכי הייצור כי אם שמירה או שיפור התהליכים בעלויות מופחתות ובצריכת חשמל קטנה יותר.

איך תהליך זה קורה? בחינה מדוקדקת של כל תהליכי העבודה ושל כל המערכות הצורכות חשמל, החל משלב איסוף הנתונים המקיף (כמויות ייצור, צריכה, ציוד ועובדים), סקירה ומיפוי של צרכני האנרגיה ותהליכי העבודה, איתור נקודות בהן אפשר לייעל, התקנות מערכות וייעול הייצור ובסוף בדיקה של כל התהליך ואישורו.

משרד האנרגיה והתשתיות לוקח ברצינות את החיסכון באנרגיה ולכן שונה לאחרונה החוק וכל חברה אשר האנרגיה המצרפית שלה עולה על 1.5 מליון שקל מחויבת לעשות אחת לחמש שנים סקר אנרגיה, במטרה לייעל ולחסוך בצריכת החשמל. חסכון בצריכת החשמל והאנרגיה טוב גם לחברה הפרטית וגם למדינה כולה. חברה אשר לא מבצעת סקרי אנרגיה יכולה להיקנס בעשרות ומאות אלפי שקלים.

אבל מעבר לחוק, הקטנה בצריכת החשמל יכולה להביא לחסכון של מאות אלפי שקלים בשנה למפעלים גדולים. מחירי החשמל נמצאים בעלייה מתמדת, ולצד ירידה בכמות המשאבים והנזקים הסביבתיים של הפקת החשמל פשוט כדאי לחסוך בחשמל.

במערכות קירור, אשר נחשבות לצרכניות חשמל די גדולות, ניתן לחסוך הרבה מאד חשמל וכסף אם מבצעים תכנון נכון ובודקים איך ניתן לנצל את הקור של החורף לייעול צריכת החשמל. הדרך הטובה ביותר להתייעלות אנרגטית היא דרך החברות המקצועיות מהתחום, אשר משתמשות בטכנולוגיה מתקדמת וחדישה ובמספר שינויים קטנים יכולות לחסוך הרבה כסף למפעל.

אנחנו ב-ג.ו קירור, מתמחים בבניית חדריי קירור בעלי התייעלות אנרגטית.

צרו איתנו קשר עוד היום לפרטים נוספים.