כך הרווחנו 350 אלף שקל בשעתיים

באחד מהפרוייקטים האחרונים שביצענו, שתוכנן לעשר שנים קדימה, התחייבנו להוסיף ללקוח 50% תפוקה ללא שינוי בצריכת החשמל. חלק ניכר מהמימון לפרוייקטים כאלה מגיע מהחיסכון באנרגיה, כדי לתמרץ את הגורם המתכנן, המבצע והמתחזק לחסוך כמה שיותר. בפרויקט המדובר סיכמנו עם הלקוח על מודל של 50/50 – כלומר על כל שקל שנחסוך כל אחד מאיתנו ירוויח 50 אגורות.

בכל מערכת קירור יש מעבה, האחראי לפלוט חום מהאזור המקורר ולקרר את הגז במערכת. ישנם מעבים מסוגים שונים – עומדים, שוכבים, בתצורת V, בעלי יכולות שונות של דחיית חום, ותצורות שונות של שטח מעבר החום. לפעמים ההכרעה תיפול בהתאם לתנאים הסביבתיים הייחודיים לפרויקט, לפעמים בהתאם למשקל המעבה, ולעתים לפי מספר המאווררים וקוטר הכנפיים שלהם, המשפיעים על צריכת החשמל.

בפרויקט המדובר בדקנו אפשרות להזמין מעבה הכולל שטח החלפת חום ומאווררים גדולים מאלה של החלופה המקובלת בענף. היתרון היה שמאווררי המעבה הגדול מסתובבים לאט יותר ממאווררים קטנים, וכוללים משנה תדר. כלומר, הוא נותן את אותה התפוקה וצורך פחות חשמל.

הבעיה היתה בעלות: המעבה שרצינו היה יקר פי שניים מהמעבה החלופי. היקף התשלום של הלקוח כבר נקבע, וכל עלות נוספת היתה על חשבוננו. יחד עם זאת, בחישוב פשוט מצאנו שהמעבה היקר עשוי להניב חיסכון של 100 אלף שקל בשנה בצריכת החשמל, שהם מיליון שקל המתחלקים בין הלקוח ובינינו על פני תקופת ההסכם, ומותירים לנו רווח נאה למרות העלויות הנוספות.

לבחור את המעבה הנכון לקח לנו שעתיים.

מעבה V:

נכתב על ידי רונן הורביץ.